18.09.2022

Heres/Wyrwani z Niewoli, Tau, Łzy, Cukier, niemaGOtu – to artyści, którzy wystąpili podczas tegorocznego „Projektu Kostka 2022”. Święto Młodych, będące zarazem diecezjalnym świadectwem wiary, odbywało się 16, 17 i 18 września w Złotowie.

Za jego organizację odpowiadają m.in. Misjonarze Świętej Rodziny oraz wspólnoty młodzieżowe. – Rozpoczęliśmy od spotkań profilaktycznych dla uczniów szkół średnich. Zajęcia poprowadzone przez zespół ,,Wyrwani z Niewoli” zgromadziły blisko półtora tysiąca osób. Uważam, że nie ma lepszego sposobu dotarcia do naszego grona, jak przez własne, chrześcijańskie świadectwo – powiedziała Julia Ciesielska, zaangażowana w projekt.

Spore zainteresowanie wzbudził polski raper Piotr Kowalczyk „Tau”, który pokazał, jak ważna jest osobista relacja z Bogiem. – Dostrzegłem, że słowa wypowiedziane przez artystę, wywarły spore emocje i spowodowały, że po niejednych policzkach spłynęła łza – dodał ks. Marcin Przystawski MSF. – Naszą gwiazdą był zespół Łzy. Nie mogło zabraknąć utworu „Narcyz się nazywam”. Bawił się każdy, a publiczność skakała i śpiewała z całych sił – dodała Julia Ciesielska.

„Projekt Kosta 2022” to również konkurs muzyczny i „Raban na mieście”. – Czyli pochód radości z flagami i balonami, podczas którego śpiewaliśmy oraz tańczyliśmy w deszczu – powiedziała Julia. Gwiazdą sobotniego wieczoru był natomiast zespół ,,niemaGOtu’’.

Młodzi nie zapomnieli o tych, bez których cały projekt nie miałby sensu – Jezusie i patronie św. Stanisławie Kostce. Stąd czas na adorację Najświętszego Sakramentu i Msze Święte. Ta, kończąca projekt, była sprawowana w kościele ku czci patrona młodych. – Zależy nam, by uczestnicy, wpatrzeni w Jezusa i św. Stanisława, dokonywali właściwych wyborów i szli drogą do prawdziwego celu – dodał ks. Marcin Przystawski MSF. – Dziękujemy za wspólną modlitwę, poświęcony czas, by zawrzeć głębsze relacje z Bogiem – podsumowała Julia Ciesielska.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Karol Potapowicz

print