Przewielebni Księża,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie!

Kościół Bydgoski od początku swego istnienia cieszy się przemożną opieką Patronów: Matki Bożej Pięknej Miłości i bł. biskupa Michała Kozala. Zbliża się 80. rocznica męczeńskiej śmierci bł. biskupa Michała, który w Bydgoszczy pozostawił trwały ślad swojej duszpasterskiej pracy.

Pragniemy jako wspólnota metropolitalna, pod przewodnictwem Księdza Prymasa abp. Wojciecha Polaka, zjednoczyć się na modlitwie za wstawiennictwem bł. biskupa Michała Kozala. Chcemy wołać do dobrego Boga o łaskę pokoju, przede wszystkim na Ukrainie, ale także w naszych sercach i rodzinach. Pragniemy prosić o dar powołań kapłańskich do naszych seminariów.

Zapraszam Was Siostry i Bracia, Kochani Diecezjanie, na uroczystości rocznicowe – 26 stycznia o godz. 17.00 do kościoła bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika na bydgoskim Miedzyniu (ul. Nakielska 303). Proszę, byśmy wszyscy zgromadzili się na modlitwie, bo” gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich…”.

Oczekując na wspólnotowe i radosne świętowanie, upraszam dla Was potrzebne łaski i z serca błogosławię.

Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski

ks. Damian Pawlikowski
notariusz kurii

Zaproszenie należy odczytać podczas wszystkich Mszy Świętych w kościołach diecezji bydgoskiej 22 stycznia 2023 r.