03.06.2023

„Różaniec służbą dla chorych i cierpiących” – to hasło jedenastej pielgrzymki wspólnot Żywego Różańca, która odbywała się 2 i 3 czerwca na Jasnej Górze.

Z diecezji bydgoskiej do Częstochowy udała się grupa członków róż – pod opieką ks. Andrzeja Marmurowicza. Pierwszym etapem pielgrzymowania było Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Pątnicy uczestniczyli we Mszy św. oraz nabożeństwie czerwcowym, dziękując za 30 lat kapłaństwa moderatora diecezjalnego. Głębokim przeżyciem była również Droga Krzyżowa ze św. Ojcem Pio.

Wieczorem, na Jasnej Górze, pielgrzymi spotkali się na modlitwie apelowej, czuwaniu oraz nocnej Eucharystii. W pierwsza sobotę miesiąca uczestniczyli w konferencji oraz Eucharystii celebrowanej przez biskupa Jana Glapiaka, moderatora Żywego Różańca archidiecezji poznańskiej.

Oprac. MJ