25.11.2023

„…poprowadzi ich do źródeł wód życia…” – te słowa z Apokalipsy św. Jana towarzyszyły uczestnikom V Warsztatów Muzyki Liturgicznej, jakie odbywały się przy Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy.

Przewodnik duchowy wydarzenia – ks. Łukasz Kucharski – podczas krótkiej konferencji uświadomił uczestnikom, że „śmierć nie jest końcem, lecz początkiem nowego, pięknego życia z Bogiem, który jest Ojcem i troszczy się o każdego. – On czeka na nas w wieczności, by otrzeć z naszego oka najmniejszą łzę. Wykonując utwory liturgiczne, mamy wsłuchiwać się także w to, co Bóg chce nam powiedzieć. Chcemy słuchać Go niczym dzieci, z zapartym tchem – powiedział.

Był to niezwykły czas, pełen radości, otwartości, chwili dla Boga i bliźniego. – Niech to będzie dla was okazja nie tylko do rozwoju umiejętności wokalnych, ale także umocnienia duchowego – takich małych rekolekcji – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, odwiedzając uczestników.

Jedna z osób podzieliła się, że „szukała odpowiedzi na to, jak dobierać pieśni na liturgię i znalazła je na warsztatach”, inne wspomniały, że „były na warsztatach roku temu i chciały wrócić po raz kolejny”. – Dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej za przyciąganie rozśpiewanych serc do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach – powiedziała Katarzyna Rudnicka. – Jesteśmy wdzięczni za obfitość łask i możliwość organizacji warsztatów właśnie w tym miejscu i już teraz zapraszamy na szóstą edycję – w marcu 2024 roku – podsumowali prowadzący Maria Mateja oraz Jan Chęsy.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Nadesłała: Katarzyna Rudnicka
Zdjęcia: Katarzyna Rudnicka i Eugeniusz Reszkowski

print