01.02.2024

„Dziękujemy, że ksiądz biskup do nas przyjechał” – mówiła Agnieszka, która na co dzień jest jedną z czterdziestu osób tworzących Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Wiatrak” w Bydgoszczy.

Biskup Krzysztof Włodarczyk odwiedził placówkę, dokonując poświęcenia nowych pomieszczeń oraz samochodu, który będzie służył niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. – Dziękuję za zaproszenie i możliwość zatrzymania się razem z wami. Także za wychowawców, opiekunów, najbliższych, którzy troszczą się o was i dają możliwość, by się pięknie rozwijać, odkrywać talenty i wzrastać we wspólnocie – mówił ordynariusz diecezji bydgoskiej.

WTZ przy Fundacji „Wiatrak” powstał w 2007 r. Jego celem jest zapewnienie rehabilitacji społeczno-zawodowej czterdziestu uczestnikom. Przestrzeń ta pomaga osobom z niepełnosprawnościami osiągać samodzielność, znaleźć miejsce w społeczeństwie. Warsztat tworzą m.in. pracownie: rękodzieła, stolarstwa lekkiego, krawiecka, ogrodnicza, plastyczna, gospodarstwa domowego, kulturalno-teatralna. – Najbardziej lubię być w kuchni – podsumowała Kasia.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print