04.02.2024

„Anielski Bal Wdzięczności”, w czasie którego wręczono „Anielskie Talenty” – to wydarzenie, jakie 3 lutego zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 100-lecia parafii Wniebowzięcia NMP w Przyłękach.

Zabawa, która odbywała się w Brzozie” skupiła jak zawsze kilkaset osób, mających poczucie budowania niezwykłej wspólnoty, jaką jest parafia. – Rozpoczęliśmy od utworu „Rydwany ognia”. My, tutaj obecni, o czym jestem głęboko przekonany, chcemy rozpalać nasze serca ogniem Bożej miłości, wciąż odpowiadając na pragnienie Pana Jezusa „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, aby on zapłonął” – powiedział ks. Zdzisław Lahutta.

Proboszcz w Przyłękach dodał, że jubileuszowa radość z okazji 100-lecia wspólnoty, której przewodzi od piętnastu lat, staje się dla wszystkich obecnych znakiem uczestnictwa we wspólnocie Kościoła, także w wymiarze diecezjalnym. – Kościół to „MY”, to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół to żywa serc wspólnota. Podobnie, jak dom, to nie tylko mury, strop, dach, okna, meble, ale to osoby, ich wzajemne relacje, życie zgodne z zasadami i wartościami. Dom, to wspólnota kochających się osób, mających życiowe plany i cele, do których osiągnięcia zmierza z Chrystusem. W naszym Kościele czujemy się, jak w domu, a w parafii, jak w rodzinie – dodał ks. Zdzisław Lahutta.

W czasie balu wręczono „Jubileuszowe Talenty Wdzięczności”. Pierwszy z nich trafił do bp. Krzysztofa Włodarczyka, a kolejne m.in. do ks. Damiana Pawlikowskiego, przedstawicieli wspólnot, które na co dzień budują żywą parafię w Przyłękach, a także reprezentantów lokalnych władz. – Kochani, macie różnorodność otrzymanych talentów, które nie tylko pomnożyliście, ale szczerze się nimi dzielicie, czego widzialnym znakiem są nasza wspólnota i świątynia, pamiętając, że wspólnie możemy więcej – zakończył proboszcz.

Dziękczynienie za sto lat parafii w Przyłękach, któremu przewodniczyć będzie biskup Krzysztof Włodarczyk, zaplanowano na 7 kwietnia na godz. 12.30. Odbędzie się one w czasie, w którym diecezja bydgoska dziękować będzie za dwadzieścia lat swego istnienia.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Organizatorzy

print