25.02.2024

Kościół rektorski Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy był miejscem wielkopostnego dnia skupienia dla zelatorek i zelatorów róż Żywego Różańca diecezji bydgoskiej.

Na spotkanie 24 lutego przybyli przedstawiciele ponad czterdziestu parafii. Program ćwiczeń duchowych został tradycyjnie wypełniony wspólnotową modlitwą różańcową, Eucharystią oraz częścią formacyjną. Mszy św. przewodniczył i okolicznościową naukę wygłosił o. dr Marek Walkusz CSSp, rektor duchackiego kościoła.

Liderzy wspólnot różańcowych wzajemnie umacniali się na dalszą drogę modlitewnej i apostolskiej działalności w parafiach pod kierunkiem moderatora diecezjalnego Żywego Różańca ks. Andrzeja Marmurowicza.

Wszystkich jednoczyć będzie hasło kolejnego roku nowenny przed jubileuszem 200-lecia Żywego Różańca (8 grudnia 2026 roku), którym są słowa: „Ewangelizacja z różańcem w ręku”.

Jednocześnie członkowie róż różańcowych włączają się w ten sposób w modlitwę za diecezję bydgoską w jubileuszowym roku 20-lecia jej istnienia.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski