28.02.2024

Stacja Opieki Długoterminowej w Sępólnie Krajeńskim otrzymała nowe samochody. Ich poświęcenia dokonał biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk. To owoc współpracy Caritas Diecezji Bydgoskiej z firmą leasingową.

Pięć pojazdów Kia Picanto stanęło na placu przed siedzibą Caritas. – Dziękuję za dobro, dzieło rąk ludzkich, które służy człowiekowi, w tym przypadku choremu, zmagającemu się z cierpieniem – dodał biskup bydgoski.

Stacja Opieki Długoterminowej Caritas w Sępólnie Krajeńskim powstała w 2001 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii św. Bartłomieja Apostoła ks. prałata Zenona Skierki. Miała opiekować się ludźmi chorymi w ich miejscu zamieszkania. Na początku pracowały dwie pielęgniarki, a kontrakt obejmował zakres pomocy dla dziesięciu pacjentów. W 2002 roku podpisano umowę, obejmującą świadczenia z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Dzisiaj stacja obejmuje opieką około trzydzieści osób. – Kolejny radosny dzień dla naszego hospicjum domowego. Dzięki tym pojazdom cztery pielęgniarki dotrą wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.

Nowe Kia zastąpiły po prawie ośmiu latach wysłużone Skody.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski