18.03.2024

„Niech się dzieją cuda w mocy Ducha Świętego. Niech On rozdziela swoje dary” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który wziął udział w wieczorze uwielbienia Odnowy w Duchu Świętym.

Wspólnota „W drodze”, która spotyka się przy bydgoskim kościele Niepokalanego Serca NMP, gdzie gospodarzami są ojcowie ze Zgromadzenia Ducha Świętego, przeżywa swój dynamiczny rozwój. Dziś tworzy ją kilkadziesiąt osób. – Dziękuję za was wszystkich, którzy jesteście wyrazem pięknego Kościoła powszechnego i diecezjalnego – mówił proboszcz, o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Był czas świadectw, nie zabrakło modlitwy językami. – Prosimy Cię Panie, byś przyszedł oraz napełnił swoją obecnością to miejsce. Tworzymy rodzinę, a Duch Święty jest spoiwem – mówił prowadzący. – Cieszę się z dynamizmu, jaki widać w Odnowie w Duchu Świętym – dodał bp Krzysztof Włodarczyk, który poznał formację jeszcze w latach osiemdziesiątych.

Według ordynariusza diecezji bydgoskiej ważne jest to, by najpierw spoglądać w swoje serce i pozwalać Duchowi Świętemu działać. – Sam nie rozpoczynam jakiejkolwiek modlitwy bez Jego przywoływania. Także młodzieży powtarzam, by się „podlizywała Duchowi Świętemu”. On przychodzi – dodał bp Krzysztof Włodarczyk. – Dziękuję za ten czas ojcowskiej wizyty, za wyjątkowy wieczór – podkreślił o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski