26.03.2024

„Znak krzyża w tym miejscu zawsze mówi – możecie przyjść, liczyć na pomoc i wsparcie” – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła. Caritas Diecezji Bydgoskiej przygotowała aż dwa tysiące świątecznych paczek, które zostały wręczone potrzebującym.

Spotkanie przed Centrum Migrantów i Uchodźców rozpoczęto w samo południe od modlitwy i życzeń. – Produkty, jakie otrzymujecie, są ważne dla sił fizycznych, ale pamiętajmy również o przygotowaniu duchowym. Życzę, mimo trudnych i bolesnych doświadczeń, błogosławionych, pełnych spokoju świąt. Bożej miłości i życzliwości ze strony drugiego człowieka – powiedział biskup Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej wraz z wolontariuszami wydawał dary, rozmawiając z potrzebującymi. – Mam 39 lat, siedmioro dzieci i brakuje mi środków na czynsz, prąd, gaz. A tu otrzymuję wsparcie – dodała jedna z kobiet. – Dziękuję całej Caritas, wolontariuszom za przygotowanie darów – dodał bp Włodarczyk. – Jesteśmy wolontariuszami ze SP nr 26 w Bydgoszczy. Do przyjścia tutaj zachęciła nas katechetka. Widzimy, że są ludzie, których nie stać na cokolwiek, a tutaj otrzymują konkretne wsparcie. Warto pomagać i sprawia nam to wielką radość – powiedzieli Damian i Alan.

W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, jak i chemiczne, wśród nich środki czystości. – Wciąż są osoby potrzebujące. Takie, które pragną dobrego słowa, ciepła drugiego, jak i wsparcia materialnego, by zapewnić im świąteczny stół i bezpieczeństwo na czas świąt. Niestety tych osób przybywa. Pod naszą opieką są nie tylko Polacy, ale również migranci, uchodźcy z różnych krajów – podsumował dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print