03.04.2024

„Przed nami swoistego rodzaju triduum” – tak o świętowaniu 20-lecia diecezji bydgoskiej mówi jej rzecznik prasowy, a także dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej ks. dr Piotr Wachowski.

Obchody zaplanowano na 6, 7 oraz 8 kwietnia, a ich ważnym przedłużeniem będzie wielomiesięczna peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano, która nawiedzi wszystkie parafie w diecezji.

Specjalną konferencję prasową w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej, w czasie której podano wszystkie szczegóły, zorganizowało biuro prasowe. W spotkaniu uczestniczyli: ks. dr Piotr Wachowski, ks. kan. Mirosław Pstrągowski, ks. Łukasz Kucharski, Kevin Kołodziej i zaproszeni przedstawiciele mediów.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski