13.04.2024

Obiekt sportowy bydgoskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 był miejscem diecezjalnego turnieju piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza.

Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. „Każdy sportowiec, poprzez dyscyplinę i zaangażowanie, uczy nas, że dzięki wierze i wytrwałości możemy osiągnąć cele, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówił Franciszek, dodając, że „to przesłanie nadziei i odwagi jest kluczowe, szczególnie dla młodych ludzi”. Uczestnicy naszego turnieju są przykładem talentów, których nie należy zakopywać – powiedzieli duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.

Za piłką biegało kilkudziesięciu uczestników, którzy tworzyli siedem drużyn. – Jak co roku turniej był na bardzo wysokim poziomie, zawodnikom dopisywał humor, a co najważniejsze wszytko odbywało się w przyjaznej atmosferze fair-play. Co prawda chłopakom z mojej parafii nie udało się wyjść z grupy mimo zaciętej rywalizacji, ale i tak wszyscy wracamy z uśmiechami na twarzy i już teraz szykujemy się na następny turniej – podkreślił Mateusz Dambecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

Cztery miejsca w turnieju zajęły kolejno parafie: Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieżychowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy i św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Otwinowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a bramkarzem Jan Jagodziński z Nieżychowa.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print