13.09.2024

Już w sobotę – 21 września – w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, odbędzie się Kongres ruchów i stowarzyszeń katolickich diecezji bydgoskiej.

Jest on owocem dwuletnich kwartalnych spotkań liderów wspólnot, a zarazem zwieńczeniem przygotowań do dwudziestolecia diecezji. Wydarzenie ma zaakcentować, że rozkwit zrzeszeń świeckich katolików jest dla Kościoła darem Ducha Świętego w naszych czasach. Również przypomnieć, że odnowa Kościoła, w dużej mierze przebiega poprzez rozwój małych grup i ruchów, by parafie stawały się „wspólnotą wspólnot”, wspólnotami misyjnymi, a wierni uczyli się duchowości komunii.

W części zamkniętej wezmą udział prelegenci i zaproszone osoby. Natomiast wszystkich zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka i bp. Edwarda Dajczaka.

Szczegóły TUTAJ.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej