24.10.2024

Kościół św. Andrzeja Boboli w Szubinie był miejscem Mszy św. i spotkania, jakie odbyło się w ramach kolejnego już Tygodnia Misyjnego, tym razem pod hasłem „Zapraszajcie wszystkich na ucztę.

„To czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie” – podkreślili organizatorzy.

Uczniowie z klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, podczas montażu słowno–muzycznego przybliżyli problemy, z jakimi borykają się misjonarze zwłaszcza w Afryce.

Warto podkreślić, że wspomniana szkoła od wielu lat jest w kontakcie z kapłanem diecezji bydgoskiej – ks. Jakubem Szałkiem – misjonarzem pracującym w Czadzie. Dzięki zebranym ofiarom społeczność szkolna pomogła m.in. w budowie szkoły i studni.

Tym razem mieszkańcy szubińskiej wspólnoty wsparli parafiankę ks. Jakuba Szałka, która cierpi z powodu niegojących się ran na nogach. Celem prowadzonej zbiórki przez uczniów pod kościołem było pokrycie kosztów jej pobytu w szpitalu.

Przed ołtarzem w kościele św. Andrzeja Boboli umieszczony został ewangeliarz, a wokół niego plansze z konturami pięciu kontynentów w kolorach misyjnych z ich nazwami. Ewangeliarz został połączony z każdym kontynentem wstążką odpowiadającą kolorem danego kontynentu, jako symbol niesienia Ewangelii przez misjonarzy w każdą, najdalszą część świata. Uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do kontynentów.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Oprac. Marcin Jarzembowski