We wtorek, 6 marca, zmarł ks. Leszek Sobieralski, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Żernikach. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 10 marca w Żernikach. Pogrzeb na cmentarzu w Janowcu Wielkopolskim. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Śp. ks. Leszek Sobieralski urodził się 2 grudnia 1959 roku w Poznaniu. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie wstąpił w 1978 roku do gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1984 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Pierwszą parafią, do której został posłany jako wikariusz była parafia w Osieku (1984-1986). Był również wikariuszem w parafiach: pw. św. Braci Polskich Męczenników w Bydgoszczy (1986-1987), pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy (1987-1990) oraz pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy (1990-1997). W 1997 roku został mianowany proboszczem w Linówcu. W 2001 roku otrzymał dekret mianujący go proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Żernikach, gdzie duszpasterzował do chwili śmierci.

Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w piątek 9 marca w kościele w Żernikach. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 10 marca o godzinie 14.00 w kościele w Żernikach pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu w Janowcu Wielkopolskim.

źródło: www.archidiecezja.pl