Caritas Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. Już  21 i 22 września odbędzie się zbiórka żywności w wybranych sklepach sieci „Biedronka”. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek osobom najbardziej potrzebującym.

Akcję można również wspomóc wysyłając sms o treści KROMKA na numer 72052 bądź dokonując darowizny na konto. Szczegóły na plakacie.

W ramach akcji zaplanowano następujące działania:

21.09 – rozdawanie na Starym Rynku w Bydgoszczy przygotowanego zakwasu wraz z przepisem na chleb umieszczonym na ulotce „Kromka chleba dla sąsiada”;

22.09 – rozdawanie chleba mieszkańcom Mierucina, dotkniętej rok temu nawałnicami miejscowość do której jedziemy w ramach projektu „Wolontariat na dwóch Kółkach” w programie „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”;

23.09 – dzielenie się chlebem z mieszkańcami Wąwelna, Jastrzębia oraz Karolewa;

21-22.09 – udział Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas w ogólnopolskiej zbiórce żywności w sklepach sieci „Biedronka”.