Drużyny Ruchu Światło-Życie z parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie, Oazy Młodzieżowej z parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie oraz Domowego Kościoła z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy – to zwycięzcy XIV Oazowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego.

Organizatorem rywalizacji była Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy. Na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy zagrało około osiemdziesięciu zawodników. – Nasze spotkania pełnią przede wszystkim funkcję wychowawczo-integracyjną, później dopiero sportową. Służą upowszechnianiu pozytywnych wzorców osobowych, wzmacnianiu więzi rodzinnych i integracji społecznej – powiedział organizator Ryszard Kochański.

Turniej składał się z meczów fazy grupowej oraz meczów o dziewiąte, siódme, piąte, trzecie miejsce oraz finału. Dwie drużyny reprezentowały Domowy Kościół, cztery Oazę Młodzieżową, w tym oazę kleryków z bydgoskiego seminarium, a trzy były połączeniem dwóch gałęzi. Siedem drużyn pochodziło z bydgoskich wspólnot, a dwie ze Złotowa. – Każdy mecz rozpoczynał się modlitwą, a zawodnicy walczyli o puchar naszego założyciela – sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. To właśnie on uczył oazowiczów kultury Nowego Człowieka, którą promuje turniej – dodał moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Maciej Tyckun.

Rozgrywki rozpoczęły się modlitwą za duszę śp. premiera Jana Olszewskiego.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: WSD DB