W Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej odbywał się XXXVI Dzień Skupienia dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz różnych szczebli, służb mundurowych, delegacje zarządów powiatowych, miejsko-gminnych związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz kilkadziesiąt pocztów sztandarowych.

O gotowości do uroczystości meldunek Krzysztofowi Fojtowi, członkowi Zarządu Głównego Związku OSP RP, złożył Adam Kapczyński, dowódca pododdziału.

Wszyscy zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Antoni Tofil, kapelan strażaków powiatu pilskiego. Służbę liturgiczną w tym dniu pełnili strażacy OSP i funkcjonariusze PSP.

Za wspólną Eucharystię podziękował ks. Piotr Lipski MSF, rektor Sanktuarium w Górce Klasztornej.

Tekst i zdjęcia: Jan Maćkowiak