Bydgoszcz, dnia 17 maja 2019 r.
N. 314 ( 2019 ) BP

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy

W odpowiedzi na Otwarty List p. Pawła Olszewskiego z dnia 16 maja 2019 r., Kuria Diecezjalna oświadcza:

1. W sprawie księdza Mirosława K. wszczęto dochodzenie prowadzone przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy, które zostało umorzone 27 grudnia 2011 r.

1. Przeniesienie księdza Mirosława K. nie odbyło się w nocy z 31 stycznia na 01 lutego 2013 r. do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. W dniu 01 lutego 2013 r. ksiądz został przeniesiony do pracy duszpasterskiej w Hospicjum im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy, gdzie pełnił funkcję kapelana.

1. Jednocześnie Kuria Diecezji Bydgoskiej w sprawie księdza Mirosława K. postanowiła przeprowadzić kanoniczne dochodzenie. Dokumentacja została przesłana do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie.

1. W tym czasie ksiądz Mirosław K. został przeniesiony do Domu Księży Emerytów, gdzie oczekuje na decyzję Kongregacji Nauki Wiary.

Ks. dr Sylwester Warzyński
Rzecznik Kurii DB