„Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę” – z bydgoskiej parafii św. Józefa po raz drugi wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnikom towarzyszyło hasło, które nawiązywało do słów św. Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”.

Pielgrzymi rozpoczęli daleką drogę Eucharystią, podczas której przedstawili Maryi swoje intencje. Każdy niósł przez całą drogę konkretne osoby czy wydarzenia, oddając w ofierze swoje zmęczenie, niedogodności i modlitwy.

Atmosferę wspólnoty wzmacniały wspólne Msze Święte, Liturgia Godzin, modlitwy, ale także posiłki czy zwyczajne bycie obok podczas postojów czy noclegów. Pielgrzymi każdego dnia słuchali kazań i rozważań przewodnika – proboszcza parafii św. Józefa – ks. Bogusława Konieczki. Starał się on w swoich słowach wskazać drogę formowania prawego sumienia, a także dawał wskazówki, jak świadczyć o Chrystusie w dzisiejszym świecie.

Po pięciu dniach rekolekcji w drodze miłośnicy rowerów dotarli do Częstochowy. Pątnicy wzięli m.in. udział w Apelu Jasnogórskim, oddając Matce intencje podjęte w drodze.

Tekst: Anna Grubich
Zdjęcia: Miłosz Kalaczyński, Emilia Bystrzyńska, Łukasz Malinowski