Msza Święta, koncert z utworami znanych kompozytorów oraz specjalnie przygotowane „babeczki Świętej Anny” – wszystko to przygotowano z okazji obchodów imienin patronki Łobżenicy św. Anny.

Świętowanie rozpoczął koncert w kościele Świętej Trójcy w wykonaniu zespołu Triumphal Brass Quintet. Tym razem zabrzmiały utwory  Bacha, Handla, Charpentiera, Pachelbela oraz wiązanka melodii filmowych Jerzego Matuszkiewicza.

Mieszkańcy oraz zaproszeni goście uczestniczyli również we Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Piotr Pieniążek, oraz w nabożeństwie ku czci patronki. Poprowadzili je wikariusz ks. Bartosz Brzeziński oraz pracujący od wielu lat na misjach w Argentynie, pochodzący z Łobżenicy ks. Andrzej Rogowicz.

Każdy, kto przyszedł na imieninowe spotkanie, otrzymał „babeczkę Świętej Anny”.

Tekst: Marcin Jarzembowski/KAI

Dekret ogłaszający św. Annę patronką Łobżenicy został wydany 4 marca 2015 roku przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Sam pomysł, aby święta patronowała temu miejscu, zrodził się przy okazji obchodów 700-lecia Łobżenicy.