Wyruszyli! Już po raz 30 ulicami Bydgoszczy przeszła Pielgrzymka Maksymilianowska, oddająca hołd św. Maksymilianowi Kolbemu.

Pątnicy tradycyjnie przeszli z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedle Osowa Góra, gdzie znajduje się świątynia pod wezwaniem więźnia KL Auschwitz nr 16670, który zapisał złotą kartę polskiego i światowego Martyrologium, oddając życie za współwięźnia.

Udzielający pielgrzymom błogosławieństwa proboszcz parafii NSPJ ks. Krzysztof Buchholz przypomniał, że w tym roku pielgrzymka odbywa się w przededniu oświęcimskiego Marszu Życia Polaków i Polonii, który przejdzie ulicami Oświęcimia. Szczególną intencją przemarszu bydgoskich pątników jest troska o trzeźwość, społeczeństwo wolne od wyniszczających je nałogów. – Ruchowi trzeźwościowemu także patronuje św. Maksymilian! – przypomniał duszpasterz.

Blisko czterystu pątników uczestniczyło w Mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego, której przewodniczył ks. kanonik Kazimierz Drapała.

Tekst: Adam Gajewski
Zdjęcia: Adam Gajewski i Wiesław Kajdasz