W dniach 18-23 sierpnia młodzież naszej diecezji przeżywała wakacyjny czas formacji w Starym Sączu. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich delegatów Młodzieżowej Rady Programowej diecezji bydgoskiej oraz chętnych. pragnących wspólnie przeżyć czas wakacyjnego odpoczynku.

Tematem przewodnim była treść adhortacji Franciszka „Christus vivit” i jej odniesienie do życia młodego człowieka w kontekście osobistej relacji z Bogiem, zaangażowania w życie Kościoła, aktywności w parafialnych wspólnotach oraz odważnego wychodzenia do rówieśników z zaproszeniem do życia wiarą.

Obok codziennego bloku warsztatów i animacji nie mogło zabraknąć górskich wypraw i lokalnych wycieczek, które najbardziej integrują i scalają wspólnotę. Wakacyjny wyjazd młodzieży był również okazją do kontynuacji przygotowań na listopad tego roku I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej.

Ks. Piotr Wachowski – diecezjalny duszpasterz akademicki i młodzieży