Biskup ordynariusz Jan Tyrawa poświęcił w bydgoskim kościele św. Mikołaja tablicę, która upamiętnia trzykrotne nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Miały one miejsce w 1960, 1988 oraz w 2018 roku. – Pragniemy wpatrywać się i jeszcze raz dziękować za wstawiennictwo Matki Najświętszej, którą czcimy każdego dnia Adwentu na Mszach św. roratnich – powiedział proboszcz ks. kanonik Karol Glesmer.

Tablica ufundowana przez parafian, według projektu Grzegorza Chojnackiego, została wykonana w pracowni Juliusza i Barbary Kwiecińskich w Pleszewie. – Niech będzie ona naszym hołdem i dziękczynieniem za przemożną opiekę Matki Najświętszej, która uczy nas miłości, przebaczenia i dodaje sił, byśmy byli dobrymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie – dodał proboszcz.

Uroczystość ta zbiegła się ze świętem odpustowym parafii w Starym Fordonie.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Jerzy Rusiniak