Dziesięć zespołów reprezentujących wspólnoty parafialne Ruchu Światło-Życie z diecezji bydgoskiej walczyło 18 lutego w XII Oazowym Turnieju Piłki Halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego.

Organizatorem rywalizacji była Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy, a całość została przeprowadzona w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II. – Graliśmy o puchar sługi Bożego, którego trzydziestą rocznicę narodzin dla Nieba obchodzimy 27 lutego – powiedział organizator Ryszard Kochański.

Spotkania pełnią przede wszystkim funkcję wychowawczo-integracyjną, później dopiero sportową. – Ruch Światło Życie tworzą m.in. Oaza Młodzieżowa i Domowy Kościół, więc takie wspólne przebywanie na modlitwie i rekreacji sportowej służy pogłębianiu więzi i poznawaniu się nawzajem, a przede wszystkim odkrywaniu Pana Boga na co dzień w drugim człowieku – dodał Ryszard Kochański.

Dwie drużyny wystąpiły pod sztandarem Domowego Kościoła, a sześć – Oazy Młodzieżowej, z czego jedną stanowili klerycy. Pozostałe dwa zespoły były połączeniem obydwóch wspólnot. – Grając razem, czujemy przede wszystkim ducha wspólnoty, którego tak bardzo promował ks. Franciszek Blachnicki. Spotykamy się całymi rodzinami, promujemy ducha zdrowej rywalizacji, wpajając to najmłodszym – powiedział Mariusz Matwiej, mąż i tata trzech córek, od 2008 roku – członek Domowego Kościoła.

Wśród drużyn turnieju trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno reprezentacje: Oazy Młodzieżowej z parafii św. Marka w Bydgoszczy, Domowego Kościoła z parafii św. Marka w Bydgoszczy oraz Oazy Młodzieżowej z parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie.