Członkowie Ruchu Światło-Życie wzięli udział w rekolekcjach, które w czasie Triduum Paschalnego poprowadził ks. Paweł Rybka, studiujący na co dzień w Rzymie.

Spotkania w tym szczególnym czasie dla wielu stały się okazją do pogłębienia swojej zażyłości z Chrystusem oraz przeżycia razem z Nim Jego śmierci, zstąpienia do otchłani i zmartwychwstania. – Podczas Triduum Paschalnego doświadczamy przeogromnej ilości symboli i znaków, opowiadających o wydarzeniach, które miały miejsce od ostatniej wieczerzy do zmartwychwstania Chrystusa – powiedział ks. Paweł Rybka.

Forma rekolekcyjna nie ograniczała się tylko do okolicznościowych homilii. Uczestnicy mięli okazję wziąć udział w dodatkowych konferencjach wprowadzających do przeżywania poszczególnych liturgii, jak i spotkań ukazujących tajemnice celebrowanych dni paschalnych. Również w wybranym przez siebie czasie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, a także rozważali słowo Boże podczas tzw. „Namiotu Spotkania”.

Ksiądz Paweł po raz trzeci prowadził w tym ważnym czasie rekolekcje skierowane do Ruchu Światło-Życie, jak i do tych, którzy pragnęli pogłębić swoją duchowość liturgiczną. Mimo tego, że spotkania odbywały się online (a uczestniczyły w nich osoby z różnych stron Polski), nie zabrakło celebracji Liturgii Godzin na żywo w bydgoskim kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty. – Podczas rekolekcji przypomniałam sobie nie tylko, jak wygląda całe Triduum Paschalne, ale także dowiedziałam się, co oznaczają pewne symbole oraz niektóre gesty. Na nowo uświadomiłam sobie, jak zmartwychwstanie było i jest potrzebne w moim życiu – podkreśliła Emilia Juchniewicz z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy.

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Opoka, archiwum