Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Bydgoskiej trwała w czwartek, 30 marca na Jasnej Górze. W spotkaniu uczestniczyło ok. 800 uczniów klas maturalnych.

„Wielkie Panu Bogu dzięki trzeba składać przez ręce Matki Bożej za to, że po raz kolejny udało nam się być tutaj, na Jasnej Górze i tych młodych ludzi powierzać Panu Bogu przez ręce Matki – mówi ks. Piotr Wachowski, duszpasterz młodzieży diec. bydgoskiej.

O godz. 12.30 w bazylice została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich maturzystów i społeczności szkół diecezji, której przewodniczył bp diecezji Jan Tyrawa. Młodzież powitał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry.

„Matura to znaczy jakby oficjalne potwierdzenie waszej dojrzałości, jakby przyłożenie pieczęci na waszą dojrzałość, to znaczy samodzielność, to znaczy odpowiedzialność – przypomniał w homilii bp Jan Tyrawa.

W programie znalazły się także: ewangelizacja w duchu „Idźcie i głoście”, czuwanie Eucharystyczne wraz z rachunkiem sumienia oraz Droga Krzyżowa.

o. Stanisław Tomoń

BPJG / mn, es