„W świątyni mamy wielbić Boga i uświęcać siebie” – podkreślił wikariusz generalny diecezji bydgoskiej ks. prałat dr Bronisław Kaczmarek.

Wierni wraz z duchowieństwem zebrali się na wspólnej modlitwie z okazji rocznicy poświęcenia katedry, która jest najstarszą świątynią w Bydgoszczy. – W sposób szczególny modlimy się o wybór nowego biskupa dla diecezji, który stąd, ze swojej katedry, będzie nas umacniał w wierze – mówił ks. Damian Pawlikowski, witając zebranych na uroczystościach.

Według zapisów kościół św. Marcina i Mikołaja, który jest dzisiaj również Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości i katedrą diecezjalną, został poświęcony w XV wieku. Rocznicę tego wydarzenia – o czym świadczą dokumenty – obchodzono przez wieki w pierwszą niedzielę po dniu wspomnienia św. Bartłomieja Apostoła.

HOMILIA

Tekst: Marcin Jarzembowski