„Cieszymy się bardzo z tego spotkania, w czasie którego przypomnieliśmy sobie, czym jest krzyż w naszej codzienności” – powiedział ks. Piotr Książkiewicz.

Parafia Świętej Trójcy była miejscem, w którym zorganizowano diecezjalne święto niesłyszących. – Spotykamy się w czasie, w którym obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem, którego uczymy się od pierwszych lat życia. On wpisany jest w naszą codzienność. Bez krzyża nie ma życia – dodał diecezjalny duszpasterz niesłyszących ks. Piotr Książkiewicz.

Duszpasterstwo niesłyszących i słabosłyszących działa w diecezji bydgoskiej od wielu lat. Duchowym centrum, w którym osoby z dysfunkcją słuchu gromadzą się na Eucharystiach i nabożeństwach jest kaplica Świętego Krzyża w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

W diecezjalnym święcie uczestniczyli również: wikariusz generalny diecezji bydgoskiej i proboszcz parafii ks. prałat dr Bronisław Kaczmarek oraz diecezjalny duszpasterz powołań ks. Paweł Białczyk.

MJ