„Chcemy modlić się i pamiętać o tych, którzy odeszli od nas z powodu pandemii koronawirusa” – powiedział proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. dr Michał Adamczyk. Na cmentarzu w Nakle nad Notecią stanął krzyż pandemiczny.

Uroczystość poświęcenia karawaki została poprzedzona rekolekcjami w kościele św. Wawrzyńca, które poprowadził proboszcz bydgoskiej parafii św. Jadwigi Królowej ks. kanonik Tomasz Cyl.

Rekolekcjonista pomagał odpowiedzieć uczestnikom na pytanie: za kogo uważam Jezusa Chrystusa? Z pomocą przyszli nowi błogosławieni – kard. Stefan Wyszyński oraz Matka Elżbieta Róża Czacka. – Trzeba nam uczyć się od nich, jak brać krzyż swojego życia i nieustannie dążyć za Zbawicielem – powiedział ks. kanonik Tomasz Cyl.

W sam dzień poświęcenia krzyża morowego z nakielskiej fary wyruszyła procesja, a jej uczestnicy trwali na nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Tekst: ks. Igor Wichrowski/Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Dariusz Wojciechowski