VI Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami miasta 11 czerwca. Każdy kto zechce, będzie mógł zamanifestować przywiązanie do rodziny i poszanowania życia – od poczęcia do naturalnej śmierci.

Hasłem marszu będą słowa „Czas na Rodzinę!”. Organizatorzy chcą tym samym zwrócić uwagę na wartość wspólnie spędzonego przez bliskich czasu. Celem hasła jest również uwrażliwienie wszystkich na to, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają pozytywne relacje i więzi rodzinne, które można rozwijać na wiele sposobów.

Marsz rozpocznie się Mszą św. w bydgoskiej katedrze o godzinie 12.30, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Marsz wyruszy z ulicy Farnej przed katedrą o godz. 14 i przejdzie ulicami w kierunku Bazyliki Mniejszej św. Wincentego á Paulo. Całość zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice, gdzie przewidziano m.in. „strefę dziecka”. Będzie także możliwość oddania krwi, akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz zbiórka pieniędzy na wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin. Równo o godz. 15 na scenie przy bazylice wystartuje Festiwal „Nowe Spojrzenie”.

Dla uczestników marszu przygotowano kartonowe czerwone serca, na których z jednej strony znajdzie się hasło, a z drugiej kontury rodziny – tam będzie można wkleić zdjęcie własnej rodziny (wymiary zdjęć: 15 x 10 lub 18 x 13). Więcej informacji na www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl.

W ramach przygotowań do marszu organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne do udziału w konkursie plastycznym „Mój czas z rodziną”. Prace wykonane dowolną techniką w formacie A3/A4 opatrzone na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i wiekiem dziecka należy przesyłać do 19 maja na adres: Bazylika Mniejsza św. Wincentego á Paulo, Al. Ossolińskich 2, 85-001 Bydgoszcz
z dopiskiem „Mój czas z rodziną”. Każde dziecko otrzyma słodki upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Finał konkursu, połączony z licytacją zwycięskich prac, będzie miał miejsce na scenie przy bazylice w czasie pikniku rodzinnego, około godziny 16-16.30. Organizatorem konkursu jest Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie wchodząca w skład komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny.

PLAKAT – PIKNIK