Po ciężkiej chorobie zmarł Mieczysław Pawłowski, długoletni redaktor naczelny miesięcznika „Na Oścież”, wydawanego przy Bazylice Mniejszej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

Przez wszystkie lata był głęboko zaangażowany i zatroskany o sprawy Kościoła Powszechnego i parafialnego. Przez długi czas był członkiem Senatu i wieloletnim pracownikiem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska dzisiejszej Politechniki Bydgoskiej.

Pierwsze wydanie miesięcznika ukazało się w Niedzielę Palmową, 4 kwietnia 1993 roku. Do grudnia 2018 roku wydrukowano 229 miesięczników.

Uroczystości pogrzebowe w Bazylice Królowej Męczenników rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 – w środę, 12 stycznia. Eucharystię poprzedzi różaniec o godz. 11.30. Dalsze uroczystości na bydgoskim cmentarzu przy ul. Piastowej.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

Zdjęcie: Zofia Rudnicka