16.09.2022

Bydgoski kościół Opatrzności Bożej jest miejscem rekolekcji, które prowadzi (od 14 do 18 września) bp Józef Wróbel. Nauki stanowią doroczne przygotowanie do odpustu parafialnego, który jest obchodzony w trzecią niedzielę września.

Przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, profesor teologii moralnej, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, na podstawie tekstów biblijnych, porusza fundamentalne tematy wiary katolickiej – o naturze grzechu, zbawieniu, łasce i miłosierdziu.

W czasie trwania rekolekcji, w domu parafialnym zaplanowano spotkanie rekolekcjonisty z biskupem diecezjalnym Krzysztofem Włodarczykiem. Uczestniczyli w nim również: proboszcz parafii ks. dr Adam Sierzchuła i adiunkt w Katedrze Bioetyki Teologicznej KUL ks. dr Krzysztof Smykowski.

Oprac. MJ