3 września członkowie Ruchu Światło-Życie, w tym Domowego Kościoła (gałęzi rodzinnej), uczestniczyli w porekolekcyjnym dniu wspólnoty.

Jego centrum stanowiła Eucharystia w bydgoskiej katedrze, której przewodniczył moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Janusz Konysz. Homilię wygłosił ks. Maciej Tyckun, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Kapłan podkreślił m.in., że czas rekolekcji można porównać do konkretnego trudu, którego celem jest kształtowanie duszy człowieka.

W trakcie modlitwy nastąpiło odnowienie przyrzeczeń przez małżonków, którzy w tym roku obchodzili swoje okrągłe rocznice zawarcia sakramentu. Wśród nich znaleźli się Gabriela  i Jacek Andruszkiewiczowie, świętujący pięćdziesięciolecie małżeństwa.

Po zakończonej Mszy Świętej w ogrodach bydgoskiej parafii św. Antoniego z Padwy odbyła się agapa. Członkowie oaz młodzieżowych i rodzinnych mogli powrócić do radości przeżytych rekolekcji, a para diecezjalna Domowego Kościoła podziękowała kapłanom, moderatorom, diakoniom posługującym oraz uczestnikom za podjęcie tego szczególnego czasu.

Marlena i Remigiusz Galiccy