21.11.2022

Listopad był intensywnym czasem w życiu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego. Pomimo formacji w Poznaniu, przez trzy kolejne niedziele, alumni wraz moderatorem, przyjeżdżali na teren diecezji bydgoskiej, by modlić się o nowe i święte powołania oraz dzielić się świadectwami.

W pierwszą niedzielę, 6 listopada, gościli w dekanacie Bydgoszcz V i parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity. W kolejną niedzielę, 13 listopada, odwiedzili dekanat Łobżenica i parafię Świętej Trójcy w Łobżenicy. W ostatni weekend, 19-20 listopada, brali udział w forum młodych oraz modlili się w dekanacie Bydgoszcz III i parafii NMP Matki Kościoła, a także uczestniczyli w wieczorze uwielbienia w parafii Świętej Trójcy.

Następne „niedziele powołaniowe” odbędą się wiosną przyszłego roku.

Tekst: kl. Radosław Korzeński
Zdjęcia: kl. Michał Czyż/kl. Dominik Grolewski