Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość…” W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania.

W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Trzecie spotkanie na temat „Daru Rady” odbędzie się 13 lutego (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.