Pod hasłem „Mali Misjonarze na leśnych dróżkach” w bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach 17 czerwca odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Ognisk Misyjnych.

Na zaproszenie dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji bydgoskiej księdza Andrzeja Marmurowicza przybyli przedstawiciele Ognisk Misyjnych z Bydgoszczy, Dziewierzewa, Solca Kujawskiego, Szubina i Witosławia.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii, sprawowanej w sali domu Sióstr Szensztackich, podczas której ks. Andrzej Marmurowicz zwrócił uwagę na wielkość miłości Boga Ojca wobec każdego człowieka.

Po Mszy św. przyszedł czas na misyjne opowieści. Tym razem uczestnicy «powędrowali» na kazachstańskie stepy. Dzięki zdjęciom i opowieściom poznali Kościół i pracę misjonarzy w Kazachstanie.

Na koniec, mali misjonarze podzielili się swoimi doświadczeniami pracy w Ogniskach Misyjnych.