18 grudnia, w ramach przygotowań do IV Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli, organizatorzy zapraszają na gawędę „Jak w dawnej Polsce obchodzono Boże Narodzenie”. Opowiadać będzie Małgorzata Jarocińska, bydgoska gawędziarka.

Przez 25 lat uczyła historii w bydgoskich szkołach, a dwa lata temu została zawodową gawędziarką. Jeździ po całej Polsce z opowieściami historycznymi i wygłosiła ich już  ponad sto. Opowiada m.in. o znanych Polakach i polskiej obyczajowości.  Występuje też w mediach jako popularyzator historii.

Spotkanie odbędzie się o godz. 16 w Domu Polskim (ul. Grodzka 1). Wstęp wolny.

Bydgoski Orszak Trzech Króli jest jednym z największych w kraju. 6 stycznia 2017 r. ulicami miasta na koniach i wielbłądzie pojadą Kacper, Melchior i Baltazar. Ich świtę stanowić będą orszaki w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym które symbolizują wiarę, nadzieję i miłość. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Świętej Trójcy (ul. Świętej Trójcy 26). Start orszaku sprzed kościoła o godz. 12. Kolorowy pochód przejdzie ulicami: Kordeckiego, Focha, Mostową do Starego Rynku.

Więcej informacji na stronie: www.orszak.bydgoszcz.pl