Kamil Chabowski, Piotr Piasecki, Stefan Bogdan oraz ks. Krzysztof Klóska – to zwycięzcy poszczególnych kategorii „Mikołajkowego” Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza w Bydgoszczy.

W wydarzeniu, które odbywało się na obiektach Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz, wzięło udział kilkadziesiąt osób. – Chodzi przede wszystkim o to, by się spotkać i budować relacje międzyludzkie, których na co dzień niejednokrotnie nam brakuje – powiedział diecezjalny duszpasterz sportu ks. Michał Zawartowski.

Rywalizację przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych. – Chciałem sobie pograć, a poza tym lubię sport i ruch, bo jest to zdrowie – powiedział Sebastian Jagodziński z parafii Świętej Rodziny w Bydgoszczy.

Podczas zaciętych rozgrywek obowiązywał system „rosyjski” – do dwóch porażek. Zwycięzcom diecezjalni duszpasterze sportu ks. Michał Zabartowski i ks. Michał Szczepański wręczyli statuetki oraz rakietki do gry w tenisa stołowego.

Szczegółowe wyniki:

Kategoria I – klasy III-VI

Pierwsze miejsce – Kamil Chabowski – parafia Bożego Ciała – Bydgoszcz

Drugie miejsce – Gracjan Kęsik – parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika – Bydgoszcz

Trzecie miejsce – Sebastian Jagodziński – parafia Świętej Rodziny – Bydgoszcz

Kategoria II – klasy VII, VIII, III gimnazjum

Pierwsze miejsce – Piotr Piasecki – parafia Świętej Trójcy – Bydgoszcz

Drugie miejsce – Wojciech Florek – parafia Matki Bożej Zwycięskiej – Bydgoszcz

Trzecie miejsce – Jan Sobczyński – parafia św. Józefa – Bydgoszcz

Kategoria III – szkoła ponadgimnazjalna

Pierwsze miejsce – Stefan Bogdan – parafia Matki Bożej Zwycięskiej – Bydgoszcz

Drugie miejsce – Mateusz Górski – parafia św. Wojciecha – Bydgoszcz