06.03.2022

Caritas Diecezji Bydgoskiej każdego dnia zaopatruje w żywność więcej osób, wydając śniadania, ciepłe obiady i kolacje. Na dzisiaj jest to blisko czterystu potrzebujących obywateli Ukrainy.

Caritas Diecezji Bydgoskiej włączyła się w akcję relokacji uchodźców, przygotowując dla sześciuset osób (kobiet i dzieci) suchy prowiant.

Caritas Diecezji Bydgoskiej utrzymuje w gotowości jadłodajnię, która będzie przygotowywać i wydawać posiłki w lunchbox-ach dla szerszej grupy potrzebujących uchodźców.

Caritas Diecezji Bydgoskiej wraz z parafiami, w specjalnie przygotowanych obiektach, zapewnia dach nad głową ponad stu osobom.

Caritas Diecezji Bydgoskiej prowadzi zbiórki finansowe i materialne, które stanowią wsparcie dla działań pomocowych.

Caritas Diecezji Bydgoskiej prowadzi centralny magazyn, z którego każdego dnia przekazywane są potrzebne produkty, odzież i środki chemiczne dla potrzebujących.

Caritas Diecezji Bydgoskiej jest instytucją, wskazaną przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka, z którą powinny być konsultowane wszelkie inicjatywy pomocowe, podejmowane zwłaszcza przez parafie, na rzecz obywateli Ukrainy.

Koordynatorem pomocy z ramienia Bydgoskiej Caritas jest s. Aleksandra Mikołajczak, tel. 724 560 004, adres e-mail: wolontariat.bydgoszcz@caritas.pl, kontakt osobisty w siedzibie Caritas, Bydgoszcz, ul. Grodzka 22.

Bydgoszcz, 06 marca 2022

KOMUNIKAT Z 1 MARCA 2022