Centrum Migrantów i Uchodźców działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.30. Można w nim skorzystać z pomocy psychologa, doradztwa zawodowego, kursów języka polskiego, porady prawnej oraz tłumaczeń, działa również system przekierowań.

W centrum wydawane są: paczki z żywnością i artykułami chemicznymi, materace, ręczniki, pampersy dla dorosłych. W ramach Centem Migrantów i Uchodźców – czwartki od 13 do 15 – działa Centrum Odzieży, usytuowane w parafii św. Andrzeja Boboli przy pl. Kościeleckich. Centrum prowadzi poza tym warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także spotkania integracyjne.

W tym momencie zarejestrowanych jest 6755 osób z Ukrainy – w większości są to matki z dziećmi i osoby starsze oraz niepełnosprawne.

Caritas Diecezji Bydgoskiej dzięki dobroci serca i hojności firm, instytucji, parafii oraz poszczególnych osób wspiera nadal darami potrzebujących bezpośrednio na Ukrainie.

s. Aleksandra Mikołajczak ISSM
Koordynator Wolontariatu Caritas w Caritas Diecezji Bydgoskiej
Koordynator Centrum Migrantów i Uchodźców Caritas Diecezji Bydgoskiej
tel. 724 560 004
wolontariat.bydgoszcz@caritas.pl, kontakt osobisty w siedzibie Caritas, Bydgoszcz, ul. Grodzka 22.