09.03.2022

„Konflikt zbrojny na Ukrainie «prowokuje» nas do tego, by orędzie fatimskie wprowadzać w codzienne życie. Czyli modlić się o pokój w sercach, na świecie, o nawrócenie dla siebie, jak i agresorów, którzy tę wojnę rozpoczęli i ją podtrzymują” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz diecezji nawiedził kolejny kościół stacyjny w Bydgoszczy, gdzie uczestniczył w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. – Matko, Ty zawsze nas wysłuchasz i nam pomożesz. Dziękujemy Tobie za to, że mogliśmy się modlić indywidualnie i we wspólnocie – mówił proboszcz parafii Świętej Rodziny na Piaskach ks. Zbigniew Ponichtera, dodając, że wielkopostnej pielgrzymce towarzyszą wiernym relikwie męczennika bł. Michała Kozala. – Prosimy go, by wstawiał się za nami, w czasach tak bardzo niepewnego jutra – powiedział ks. Ponichtera.

Kościoły stacyjne otwarte są od wczesnych godzin rannych do wieczora, a ich lista dostępna na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl. Pielgrzymować można do konkretnego miejsca lub przez czterdzieści dni do wszystkich świątyń indywidualnie lub w małych grupach. Do modlitwy zaproszeni są wszyscy wierni diecezji, ruchy i stowarzyszenia apostolskie wraz ze swymi duszpasterzami.

W ramach każdej stacji w wyznaczonym kościele Bydgoszczy są sprawowane Msze św. Odbywają się adoracje  Najświętszego Sakramentu, a wierni mogą przede wszystkim skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W diecezji inicjatywa została zainaugurowana w Środę Popielcową i potrwa do Niedzieli Palmowej, 10 kwietnia. – Dziękuję za stwarzanie przestrzeni modlitwy i czerpania łaski. Wszystko ku nawróceniu serc, ale i po to, byśmy jako wspólnota przybliżali się do siebie nawzajem – podsumował bp Krzysztof Włodarczyk, błogosławiąc wiernych.

Więcej o kościołach stacyjnych TUTAJ.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

 
print