Przewielebni Księża,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Członkowie wspólnot i ruchów religijnych,
Drodzy Diecezjanie!

Kościół Bydgoski od początku swojego istnienia wszystkie ważne duchowe wydarzenia przeżywa w Katedrze, jako matce wszystkich kościołów diecezji. Zbliża się dzień rocznicy konsekracji tej wyjątkowej świątyni.

Zapraszam Was zatem Siostry i Bracia, Kochani Diecezjalnie do Katedry, na uroczystość rocznicy konsekracji, która odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 18.00. Zgromadźmy się wszyscy na modlitwie, bo „gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich…”

Uroczystość ta jest także początkiem Nowenny, która ma za zadanie przygotować nas wszystkich do godnego przeżycia odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości.

Oczekując na wspólnotowe i radosne świętowanie, upraszam dla Was potrzebne łaski i z serca błogosławię.

+ Krzysztof Włodarczyk
Biskup Bydgoski