W pierwszą niedzielę października 2022r., sprzed kościoła Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, wystartują uczestnicy dorocznego biegu, by upamiętnić 38. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Tego dnia organizatorzy oraz drużyny borą udział we Mszy św. o godz. 9.00. Po niej delegacje składają kwiaty przed obeliskiem błogosławionego i ruszają na szlak. Bieg rozpocznie się o godz. 10.15-10.30 a zakończy w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku ok. godz. 15.00. Ostatni etap, ok. 2,5-3 km od krzyża w Górsku do mety wszyscy pokonują razem.

Organizatorami wydarzenia są: Ruch Światło-Życie,  NSZZ „Solidarność” Region Bydgoski oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.