Parafia Katedralna św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy zaprasza na Letnie Koncerty Organowe.

To wydarzenie kulturalne, które ma na celu „ożywić” muzycznie tę część miasta. Także przypomnieć mieszkańcom regionu, jakim skarbem jest ta świątynia, która może poszczycić się znakomitą akustyką. Obecnie w Bydgoszczy nie ma tego rodzaju inicjatywy, która odbywałaby się cyklicznie.

Po raz pierwszy Letnie Koncerty Organowe odbyły się w 2020 roku z inicjatywy organisty katedry, Krzysztofa Fryski. Miały charakter krótkich prezentacji – w niedziele lipca i sierpnia po Mszy świętej. W 2021 roku dzięki wrażliwości na muzykę i otwartości serca proboszcza ks. infułata Stanisława Kotowskiego i kilku osób po raz pierwszy zaproszono wspaniałych organistów, zachowując pierwotną formę niedzielnych prezentacji.

W 2022 roku udało się zorganizować nie trzy a cztery koncerty, podczas których wystąpili muzycy, mieszkający w kraju i za granicą. Każda kolejna edycja festiwalu gromadzi liczne grono melomanów.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

GRAFIKA I PROGRAM