1. PORTA PATET

Sanktuarium musi być otwarte przez cały dzień, by pielgrzymi mogli swobodnie nawiedzać świątynię. Dla każdego Sanktuarium zostanie przygotowany specjalny baner, który informować będzie o Kościele Jubileuszowym i okazji do skorzystania z jubileuszowych odpustów.

 

  1. STAŁY KONFESJONAŁ

Każdy Kustosz zobowiązany jest zorganizować i umożliwić wiernym posługę „stałego konfesjonału”, zgodnie z możliwościami duszpasterskimi sanktuarium. Informacje dotyczące posługi sakramentalnej powinny zostać podane do wiadomości wiernych w ogłoszeniach duszpasterskich oraz zostać zamieszczone na stronie internetowej parafii. W wybranych Kościołach Jubileuszowych posługę spowiedniczą pełnić będą ustanowieni przez Księdza Biskupa Misjonarze Miłosierdzia.

 

  1. REKOLEKCJE I DNI SKUPIENIA

Każdy Kustosz proszony jest o zorganizowanie rekolekcji parafialnych (wielkopostnych i adwentowych), których tematyka związana będzie z hasłem Roku Jubileuszowego oraz możliwościami zyskania odpowiednich łask.

 

  1. „24H DLA PANA”

Każdy Kustosz zobowiązany jest zorganizować papieską inicjatywę „24 godziny dla Pana”, przewidzianą przez Ojca Świętego Franciszka na 28/29 marca 2025 r. Inicjatywa ta sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania z Bogiem poprzez spowiedź. Z tej formy spowiedzi mogą skorzystać wszyscy chętni. W szczególności zaproszenie kierowane jest do ludzi zagubionych, zniechęconych i często zaniedbujących udział w sakramentach, a także do tych, których praca i codzienne obowiązki nie pozwalają na spowiedź w godzinach ustalonych przez parafie.

 

  1. PASZPORT JUBILEUSZOWY

Od 29 grudnia, w diecezji ruszy inicjatywa pod hasłem „Paszport Jubileuszowy”. Polega ona na indywidualnym nawiedzaniu przez diecezjan poszczególnych sanktuariów, korzystania z przewidzianych w nich praktyk duszpasterskich (Eucharystia, spowiedź święta; szczególne nabożeństwa, takie jak: nabożeństwo fatimskie, do MB Pięknej Miłości, Misteria Męki Pańskiej, adoracja Krzyża Świętego, Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa; do św. Huberta, św. Rity, św. Jana Pawła II, bł. Jerzego Popiełuszki, inne) oraz uzyskania „stempla pielgrzyma” w paszporcie. Na zakończenie Roku Jubileuszowego, Ksiądz Biskup uhonoruje nawiedzających wszystkie sanktuaria „Certyfikatem jubileuszowego pielgrzyma”.

print