Zwane także Stowarzyszeniem Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, jest zrzeszeniem modlitewnym założonym we Francji i obecnym w Polsce od r. 1908 (reaktywowane w 1987 r.). Celem członków Stowarzyszenia jest wypraszanie – za pośrednictwem Matki Boskiej Bolesnej – przez modlitwę i dobre uczynki, wytrwania w łasce uświęcającej dla wiernych katolików, nawrócenia dla obojętnych i niewierzących oraz dobrej i świętej śmierci dla wszystkich. Osobami funkcyjnymi w Stowarzyszeniu są zelatorki/zelatorzy.

Siedziba: Górka Klasztorna, 89-310 Łobżenica; 67-286-00-38; biuro@apostolstwo.pl

Dyrektor: ks. Antoni Żebrowski MSF (dyrektor@apostolstwo.pl; azebrowski@msf.opoka.org.pl)

Strona internetowa: www.apostolstwo.pl

Wspólnoty Stowarzyszenia w parafiach bydgoskich: Chrystusa Króla; Matki Bożej Fatimskiej; MB Królowej Męczenników; Miłosierdzia Bożego; Niepokalanego Poczęcia NMP; Opatrzności Bożej; św. Antoniego z Padwy; św. Jadwigi Królowej; św. Jana Apostoła i Ewangelisty; św. Łukasza Ewangelisty; św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; Świętej Trójcy; św. Wojciecha; Wniebowstąpienia Pańskiego; Zmartwychwstania Pańskiego