Międzynarodowa wspólnota ochrzczonych ludzi dorosłych i starszej młodzieży, którzy na wzór katechumenatu wczesnego Kościoła, formują się do dojrzałej wiary. Podstawowe elementy tej formacji to słuchanie Słowa Bożego, aktywne, świadome i pełne uczestnictwo w liturgii oraz przeżywanie miłości we wspólnocie. Działalność wspólnoty opiera się na Statutach Drogi zatwierdzonych ostatecznie przez papieża Benedykta XVI w r. 2008. Każda wspólnota ma wiodących katechistów odpowiedzialnych oraz duszpasterza opiekuna-prezbitera.

Wspólnoty Neokatechumenalne w parafiach bydgoskich: Chrystusa Króla; Ducha Świętego; MB Królowej Męczenników; MB Ostrobramskiej; MB Zwycięskiej; Opatrzności Bożej; św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; Świętych Polskich Braci Męczenników; Świętej Trójcy

Uwaga! Obecnie w następujących parafiach trwają katechezy zwiastowania:

  1. Parafia Świętej Trójcy, ul. Św. Trójcy 26, w poniedziałki i piątki o godz. 19.30
  2. Parafia MB Ostrobramskiej, ul. Kijowska 68, w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00
  3. Parafia Świętych Polskich Braci Męczenników, ul. ks. Popiełuszki (osiedle Wyżyny), Klub Emaus – w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 (trwają od 25 września)
  4. Parafia Chrystusa Króla, ul. Lotników (osiedle Błonie), w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 (trwają od 26 września)
  5. Parafia MB Zwycięskiej, ul. B. Głowackiego, w niedziele i czwartki o godz. 19.00 (trwają od 2 października)
  6. Kapucyni, ul. Gdańska 5, w niedziele i środy o godz. 19.00 lub 19.30 (od 29 października)
  7. Parafia MB Królowej Męczenników, ul. Bołtucia 5 (Fordon), w poniedziałki i środy o godzinie 19.15 (od 24 października)

___________________________________________________

Międzynarodowe Centrum Drogi Neokatechumenalnej (Porto San Giorgio, Włochy):

www.camminoneocatecumenale.it

print