Stowarzyszenie powołane w r. 1990 przez Konferencję Episkopatu Polski kontynuuje tradycje młodzieżowych organizacji katolickich (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej) tworzących dwie (z czterech) kolumny organizacyjne przedwojennej Akcji Katolickiej. Zrzesza młodych ludzie w wieku od 14 do 30 lat, a jego zasadniczym celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

Diecezjalny Asystent:

Oddziały Parafialne w bydgoskich parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa; św. Mikołaja; św. Stanisława Biskupa i Męczennika; Świętej Trójcy; św. Wojciecha

______________________________________________________

KSM, Oficjalna Witryna Ogólnopolska: www.ksm.org.pl