Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bydgoskiej zrzesza młodych ludzi w wieku od 12 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość.

KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w stowarzyszeniu, tworzącym w Polsce jedną, wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

Obecny czas w którym zaciera się wiele fundamentalnych zasad, gdzie wartości chrześcijańskie są nie tylko kwestionowane, ale wprost wykluczane, wymaga od nas coraz większego zaangażowania w prace duszpasterską, która będzie kształtowała serca młodych ludzi w duchu ewangelicznych wartości a w konsekwencji realnie wpłynie na kształt naszego Narodu i Kościoła.  

To właśnie w odpowiedzi na potrzebę zagospodarowania tej duszpasterskiej przestrzeni zapraszamy duszpasterzy do włączenia się w to piękne dzieło budowy KSM w naszych parafiach, aby coraz więcej młodych ludzi stawało się świadomymi chrześcijanami, zdolnymi do działania w życiu społecznym w duchu wartości chrześcijańskich. Frontem każdej pracy duszpasterskiej jest życie sakramentalne i nic nie zastąpi Eucharystii, regularnej spowiedzi, bo sakramenty uczą nas pokory i zaufania względem Pana Boga.

Cechą młodzieży KSM-owej przed wojną była troska o życie sakramentalne  i umiłowanie adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tego czerpali siły do tak wielkiej ofiarności i odważnego dawania świadectwa wiary. To przed ołtarzem odnajdywali właściwy balans między aktywnością̨, a życiem wewnętrznym.

Asystent Diecezjalny – ks. Łukasz Krzewiński

lukaszkrzewinski5@gmail.com
tel. 504 403 948

Oddziały KSM w diecezji bydgoskiej:

Parafia św. Józefa w Bydgoszczy – ks. Łukasz Krzewiński

– wspólnota młodego KSM (13-16)

– wspólnota starszego KSM (17-30)

Parafia Opatrzności Bożej w Bydgoszczy – ks. Maciej Kulczyński oraz ks. Łukasz Żarek

– wspólnota KSM

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach – ks. Robert Lewandowski

– wspólnota KSM

Parafia Bożego Ciała w Bydgoszczy – ks. Dariusz Lipiński

– wspólnota KSM

Kalendarium:

Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież w każdy II piątek miesiąca o godz. 18:30 – parafia św. Józefa w Bydgoszczy

Katechezy „Droga Świętego Józefa” – każdy I piątek miesiąca po Mszy o godz. 18:00 – parafia św. Józefa w Bydgoszczy

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) – oddziały KSM organizują ten dzień w swoich parafiach

Adwent – czuwanie w trzecią niedzielę „Gaudete” – każda z parafii

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny (18 listopada) – uroczyste przeżycie tego dnia w parafiach, w których istnieją oddziały KSM

Uroczystość Chrystusa Króla (21 listopada) – patronalne święto KSM

Promocja KSM podczas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

 

 

print