„Muzyka sakralna w wymiarze kulturowo-edukacyjnym” – to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbywać się będzie 23 i 24 kwietnia w Domu Polskim w Bydgoszczy. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Konferencja zorganizowana przez Katedrę Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy przy współudziale Referatu ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Bydgoskiej zaadresowana jest do muzyków kościelnych oraz osób interesujących się zagadnieniami muzyki sakralnej.

W ramach konferencji odbędą się również warsztaty improwizacji organowej. Osoby, które chcą w nich wziąć udział, powinny wysłać zgłoszenie na adres: prodziekan.w4@amfn.pl.

Z uwagi na obostrzenia konferencja naukowa odbędzie się on-line i będzie stanowić część programu formacji Muzyków Kościelnych Diecezji Bydgoskiej.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez J.E. Ks. Biskupa Jana Tyrawę oraz JM Rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Elżbietę Wtorkowską.

PLAKAT

print