31.05.2023

Uczniowie i nauczyciele Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy wzięli udział w projekcie „Zielony czas pomagania”. Jego celem było wspólne przygotowanie żywności dla potrzebujących osób, które każdego dnia korzystają ze wsparcia przy bazylice św. Wincentego a Paulo. 

W bydgoskim ośrodku, w którym kształcą się głównie osoby niewidzące i słabo widzące, zbierano najpierw produkty niezbędne do przygotowania żywności w słoikach. Wychowankowie placówki, pod okiem nauczycieli, wykonywali wszystkie czynności związane z przygotowaniem jedzenia. Byli na zakupach, myli słoiki, obierali i kroili warzywa, przyklejali naklejki.

Przekazano 18 słoików fasolki po bretońsku, 17 słoików pasztetu selerowego i 6 słoików zupy „a la pizza” oraz 10 opakowań pasztetu jaglano-warzywnego. – Spotkałem wiele osób w życiu , które dużo przeszły. Takim ludziom należy się pomoc, by mogli godniej żyć. Pomagając, czuje się w sercu radość, że spełniło się jakąś misję. Pomagać może każdy, ale nie każdy potrafi pomagać sercem – powiedział Oskar, jeden z uczestników projektu.

W ostatni dzień przygotowana żywność została przewieziona z Ośrodka im. L. Braille’a do siedziby Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Tekst: Grażyna Borakiewicz/oprac. MJ
Zdjęcia: organizatorzy akcji

print